Дома Трансфер зона Вест Хем го спасува Интер од летното промашување?

Вест Хем го спасува Интер од летното промашување?

Португалецот би требало да пристигне на позајмица во Лондон.

Вест Хем после катастрофалното отварање на сезоната под водство на Дејвид Мојс започна да прикажува подобри настапи и се стабилизираше на средина од табелата.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Меѓутоа, Шкотот се уште не е задоволен од својата екипа, а посебно со изборот на фудбалери за врска.

Италијанскиот спортски новинар, Алфредо Педула пренесува дека Жоа Марио се договорил со Вест Хем како и дека договорот помеѓу клубовите блиску.

Би станувало збор за позајмица и договор според кој освен што Вест Хем ќе ја превземе платата на Португалецот ќе му плати и одредена сума на Интер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Лукас Пакета може да биде летната „бомба“ од 100 милиони евра во Премиер лигата

Лукас Пакета потенцијално би можел да биде една од летните бомби во Премиер лигата. Бројни…