Дома Трансфер зона Венгер повторно ги разочара навивачите на Арсенал

Венгер повторно ги разочара навивачите на Арсенал

0

Изминатите години навивачите на Арсенал му се лутеа на Венгер што не носи звучни засилувања, но францускиот стратег не отстапува од својата концепција.

Јануарскиот преоден рок ќе ги остави „топџиите“ без најголемата ѕвезда, Алексис Санчез, Венгер веќе бара замена за Чилеанецот, а медиумите тврдат дека тоа ќе биде Бразилецот Малком од Бордо.

Меѓутоа, францускиот стратег уште еднаш ги разочара фановите и ја отфрли можноста Малком да пристигне во Арсенал во овој преоден рок.

„Малком е добар играч, но не сакаме да го донесеме. Не работиме на тој трансфер“, изјави Венгер, кој меѓу другото потврди дека Арсенал ќе биде активен на трансфер пазарот.

„Не ја отфрлам можноста да донесеме некој фудбалер. Ги разгледуваме опциите, но тешко е да се најде вистинско засилување во јануари“, додаде Венгер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Трансфер зона

Проверете

Англичаните тврдат: Рома прифати понуда од 28 милиони фунти, но се уште не е готово

Според многумина, Един Џеко синоќа против Интер го одигра последниот натпревар во дресот н…