Дома Фудбал Останато Вела го победи Ибрахимовиќ во МЛС!

Вела го победи Ибрахимовиќ во МЛС!

Карлос Вела е избран за најдобар играч во МЛС лигата и тоа со убедлива предност пред Златан Ибрахимовиќ.

Вела успеа да освои дури 69.61% процент од гласовите на играчите, клубовите и медиумите. Зад Вела следи Златан Ибрахимовиќ, но со само 14.1%.

Оваа сезона Вела постигна 34 гола на 31 натпревар во регуларниот дел од сезоната, а со тоа и постави рекорд за најмногу постигнати гола во една сезона. Освен тоа тој имаше и 15 асистенции.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Офанзивен и моќен тим: Најдобрата 11-ка од странците кои играле во Премиер лигата (ФОТО)

Во месецот кој само што започна ќе се вратат најдобрите првенства во Европа, а помеѓу нив …