Дома Фудбал Англија Вајналдум: Клубот треба да се огласи за мојот договор

Вајналдум: Клубот треба да се огласи за мојот договор

Играчот на Ливерпул, Жоржињо Вајналдум е во центарот на вниманието поради неговата иднина во клубот.

Неговиот договор истекува на крајот на сезоната, а медиумите тврдат дека тој одбил да ја продолжи соработката.

Вајналдум беше запрашан за неговата иднина, а тој „топката ја префрли“ на раководството на Ливерпул.

„Нема ништо ново. Не мислам дека јас сум тој кој треба да дава информација. Клубот треба да го направи тоа. Ако има нешто, ќе ви соопшти клубот“, изјави Вајналдум, а потоа ја коментираше битката за титулата.

„Ситиацијата е променета бидејќи ние бевме на врвот, а сега ние сме тие кои ги следиме тимовите пред нас. Начинот на кој играме нема да се промени, нашата цел е титулата“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ситуацијата поради која навивачите на Звезда долго ќе жалат

Екипата на Милан некако успеа да ја елиминира Црвена Звезда и да го осигура пласманот во о…