Дома Трансфер зона Вацке: Би сакал да го видам Роналдо во Борусија Дортмунд

Вацке: Би сакал да го видам Роналдо во Борусија Дортмунд

Во текот на вчерашниот ден се појавија информации и тоа од реномираниот „Билд“ дека Кристијано Роналдо се понудил на Борусија Дортмунд.

По таквите информации во медиумите се огласи извршниот директор на германскиот гигант Ханс-Јоаким Вацке.

Вацке признава дека би сакал Роналдо да игра за Борусија Дортмунд, но досега контакт немало.

„Ми се допаѓа стилот на игра на Роналдо, направи многу во фудбалот. Одлична е идејата да го видам на „Сигнал Идуна Парк“, но засега немало контакт меѓу инволвираните страни“, изјави Вацке.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

ПСЖ бара напаѓач, прва мета Влаховиќ

Душан Влаховиќ беше еден од најбараните напаѓачи во Европа и во јануари се пресели во Јуве…