Дома Трансфер зона Васкез го напушта Реал, се сели во Серија А

Васкез го напушта Реал, се сели во Серија А

Реал Мадрид на лето може да го напуштат неколку фудбалери, а еден од нив е Лукас Васкез.

Лукас Васкез влезе во последната година од договорот и клубот не планира да му понуди продолжување на соработката.

Иако се очекуваше дека оваа сезона ќе добива поголема минутажа, Васкез главно ја крее клупата за резерви, па е спремен да ја промени средината на крајот на сезоната.

Тој е слободен да преговара со заинтересираните клубови, а најсилен интерес за него покажува италијанскиот гигант Милан.

„Росонерите“ веќе ги започнале преговорите со неговиот агент и сакаат што е можно побрзо да постигнат договор за да ја победат конкуренцијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Симеоне може да добие засилување од Тотенхем

Џовани Ло Селсо беше на мета на Атлетико Мадрид уште во 2019 година кога блесна во Бетис. …