Дома Македонски спорт Мак ракомет Вардар рутински до нова победа во СЕХА

Вардар рутински до нова победа во СЕХА

0

Вардар рутински стигна до седмата победа во седмиот меч од регионалната СЕХА лига, победувајќи го српскиот тим Динамо Панчево со убедливи 42:32.

По големата победа на гости кај Загреб, тренерот Раул Гонзалес се реши за комбиниран состав против српскиот тим, кој беше доволно силен да се заддржи максималниот успех во СЕХА лигата.

Најрасположен за голови беше Марсениќ со 7 погодоци од осум обиди, додека по шест гола ставија Жоан Кањељас и Иван Чупиќ.

Арпад Штербик беше одлично заменет од Страхиња Милиќ кој мечот го заврши со 24 одбрани, а Даниел Ѓорѓески имаше 11 интервенции. Кај гостите најефикасен беше Стефан Шапоњиќ со осум гола.

Ова беше совршена подготовка за „црвено-црните“ пред саботната пресметка со германскиот гигант Рајн-Некар Левен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Мак ракомет

Проверете

Пенезиќ и Хмирова претставени во Шиофок!

Вардаровите бекови Aндреа Пенезиќ и Татјана Хмирова потпишаа едногодишни договори со Шиофо…