Дома Македонски спорт Мак фудбал Вардар подготви специјална кореографија за дербито против Шкендија

Вардар подготви специјална кореографија за дербито против Шкендија

Екипата на Вардар утрово најави дека за натпреварот против Шкендија в сабота како мотив за фудбалерите се подготвува специјална кореографија.

Бојана Скендеровски ќе биде дел од кореографијата на навивачите со својот настап пред натпреварот.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


„Пред почетокот на натпреварот, на фудбалскиот терен, таму каде што нашите фудбалери 90 минути ќе бијат жестока битка, пеачката Бојана Скендеровски ќе испее една од најубавите македонски песни, како дел од кореографијата на нашите верни навивачи.

Веруваме дека тоа ќе биде дополнителен мотив за нашите фудбалери, а секако и поттик за голема поддршка од трибините!

Не го заборавајте македонското знаме и не заборавајте – во 14:00ч на стадион!

,,Гроб со гроба ќе покријат…”, стои во соопштениоето од клубот на социјалните мрежи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Падна рекордот на Малдини и Албертини: Родри е нов рекордер

Манчестер Сити ја затвори сезоната со победа против Вест Хем од 3:1, а тоа за овој тим зна…