Дома Останати Вардар како „супермаркет“ и Марсениќ пред заминување!?

Вардар како „супермаркет“ и Марсениќ пред заминување!?

0
marsenic

Продолжуваат шпекулациите за распродажбата во македонскиот и европскиот ракометен шампион Вардар.

На стартот да потсетиме дека Вардар на крајот од оваа сезона го напуштаат: Арпад Штербик кој преминува во Веспрем, Лука Цидриќ оди во Киелце, како и Македа и Абутовиќ кои се пред трансфер во Рајн Некар, тренерот Гонзалес потврди дека од наредната сезоната ќе го предводи ПСЖ, а сега на оваа листа би можел да се придружи и Марсениќ.

За Марсениќ интерес исто така покажа ПСЖ, клубот кој како што кажавме од наредната сезона ќе биде предводен од Гонзалес.

Медумите сметаат дека токму Гонзалес е „виновникот“ за интересот на ПСЖ за еден од најдобрите пикери во светот.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

ФОТО: Навивачите на ПСЖ бесни – Што правеше Бразилецот вчера во Барселона!?

Минатиот викенд, фудбалерите на ПСЖ на домашен терен го совладаа Амиен со 5:0, а натпревар…