Дома Македонски спорт Мак ракомет Вардар им се заблагодари на браќата Њокас, Валчак, Додиќ, Тото и Диало

Вардар им се заблагодари на браќата Њокас, Валчак, Додиќ, Тото и Диало

Тимот на Вардар денес го игра последниот натпревар во домашното првенство, а противник е тимот на Тиквеш, пред овој натпревар црвено-црните се заблагодарија на ракометарите кои нема да бидат дел од тимот наредната сезона.

Потврдено беше заминувањето на Оливие и Кевин Њокас, Патрик Валчак, Стефан Додиќ, Џереми Тото и Диало Бакари.

Ќе потсетиме со победа против Тиквеш Вардар ќе ја обезбеди новата титула.

Фото: РК Вардар

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Готово: Газдите на Сити го купија и Палермо!

Meдиумите во Италија попладнево пренесуваат дека работата е завршена и газдите на Манчесте…