Дома Македонски спорт Мак фудбал Вардар го доведе седмото засилување во овој преоден рок

Вардар го доведе седмото засилување во овој преоден рок

32 годишниот играч од средниот ред Филип Дурански е седмо засилување за Вардар во летниот преоден рок.

Минатата сезона настапуваше за екипата на Скопје а во својата богата кариера има настапувано за екипите на Работнички, Силекс и Турново во Македонија каде има забележано близу 200 настапи во првата Македонска лига.


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Дурански има и интернационално искуство во Славија Прага (Чешка) Севан (Ерменија) Егнатиа (Албанија), Серед (Словачка) и Олимпијакос Никозија (Кипар)

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

„Чудата“ на Галевски во историската прва Европска победа на Алкалоид 🎥

Екипата на Алкалоид вчера ја запиша својата прва Европска победа откако во Скопје ја совла…