Дома Фудбал Англија Варан: Фудбалерите се како болиди, некогаш треба да го промениш моторот

Варан: Фудбалерите се како болиди, некогаш треба да го промениш моторот

Рафаел Варан напорно работи за да се врати на врвот на формата.

Францускиот дефанзивец во англиските медиуми истакна дека фудбалерите се како болиди во Формула 1.

„Напорно работам. Фудбалерите се како болиди во формула 1, па некогаш потребно е да го промениш моторот за да се унапредиш. Морам да промам некои ситници кои прават разлика. Свесен сум дека морам и сакам да се прилагодам. Напорно работам за да бидам на својот максимум. Тешко е, но сакам да напредувам“, изјави Варан.

Ќе потсетиме Варан е отсутен од теренот уште од натпреварот со Аталанта во Лигата на шампионите во Бергамо во ноември кога неговиот Манчестер Јунајтед ремизираше 2:2.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Mбапе како тинејџер: Не доби топка, па престана да трча 🎥

Килијан Мбапе летово го продолжи договорот со ПСЖ и доби голем број привлегии, а таквиот с…