Дома Фудбал Варан емотивно се збогубаше со соиграчите и Перез 🎥

Варан емотивно се збогубаше со соиграчите и Перез 🎥

Рафаел Варан денес за последен пат беше во тренинг центарот на Реал Мадрид, францускиот стопер се сели во Манчестер Јунајтед.

Варан пред соиграчите одржа емотивен говор и се поздрави. После поздравот со соиграчите игра членовите на стручниот штаб тој одржа и состанок со првиот човек на „кралевите“ Флорентино Перез.

Во Реал Мадрид Варан помина цели 10 години и освои се што можеше да се освои.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Куман се појави на прес, прочита соопштение и замина🎥

Неверојатна ситуација се случи во Барселона на пресконференцијата пред утрешниот дуел со К…