Дома Видео Ван Де Бек се изнервира и со мастика фрли кон Солскјер 🎥

Ван Де Бек се изнервира и со мастика фрли кон Солскјер 🎥

Дони Ван Де Бек никако не успева да се наметне кај Солскјер во текот на летото се поврзуваше со заминување, но на крајот остана.

Според информациите од Островот во финишот од преодниот рок Ван Де Бек беше блиску до трансфер во Тотенхем, но Солскјер ја блокираше зделката со објаснување дека ќе смета на него. Сепак, тоа не е случува. Така беше и вчера против Виљареал кога целиот натпревар го помина на клупата за резерви.

Камерите ја забележаа и фрустрацијата на Ван де Бек кога во игра влегоа Фред и Лингард. Тогаш Холанѓанецот ја извади мастиката и ја фрли кон Солскјер и неговиот помошник Мајк Фелан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Гвардиола наскоро ја напушта Европа

Пеп Гвардиола после истекот на договорот со Манчестер Сити би можел да ја напушти Европа, …