Дома Трансфер зона Ван Де Бек на радарот на Интер и Јувентус

Ван Де Бек на радарот на Интер и Јувентус

Холандскиот фудбалер Дони Ван Де Бек воопшто не добива шанса кај Оле Гунар Солскјер во Манчестер Јунајтед и најавите се дека во јануари ќе ја промени средината.

Името на Ван Де Бек се поврзуваше со Барселона, меѓутоа сега таму доаѓа Чави, па ќе видиме како ќе се одвиваат работите. Најновите информации се дека Јувентус и Интер сакаат во своите редови да го видат Холанѓанецот.

Минатото лето Ван Де Бек пристигна на „Олд Трафорд“ за 40 милиони евра, но поради некоја причина Солскјер ретко му дава прилика.

Таквата ситуација ќе се обидат да ја искористат Јувентус и Интер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал има список од шест таленти за апсолутна доминација

Шпанскиот гигант Реал Мадрид бара засилувања за иднината, а „Марка“ пишува дека веќе е нап…