Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Ван Дајк давеше изјава, а Пикфорд го исмејуваше 📸

Ван Дајк давеше изјава, а Пикфорд го исмејуваше 📸

Репрезентацијата на Англија вчера ја победи Холандија и така обезбеди пласман во финалето на Европското првенство.

По натпреварот Холанѓаните беа незадоволни од судењето, а Ван Дајк тоа го зборуваше и пред новинарите.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Но, во моментите додека Ван Дајк ја давеше изјавата во позадина се појави англискиот чувар на мрежата Џордан Пикфорд кој го исмејуваше.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Бабунски со прекрасен гол дебитираше за Данди🎥

Четворицата македонски интернационалци кои настапуваат во Шкотска, попладнево забележаа по…