Дома Македонски спорт Мак ракомет Валентина Радуловиќ ќе биде нов тренер на ЖРК Скопје

Валентина Радуловиќ ќе биде нов тренер на ЖРК Скопје

Македонската ракометна легенда Валентина Радуловиќ наредната сезона ќе биде тренер на ЖРК Скопје.

ЖРК Скопје ќе игра во најсилната домашна конкуренција, а на клупата ќе биде Радуловиќ на која ќе и помагаат уште Андријана Будимир и Ања Алтхаус.

Во минатиот период таа го водеше Шампион, додека како активна ракометарка настапуваше за тимовите на Кометал Ѓорче Петров, Кабран Амбалажа, Хипо и Шлагалсе.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Талески: Струга ќе биде вистински тест, знаеме за каков турнир се работи

Пред почетокот на новата сезона Вардар ќе го игра традиционалниот Меѓународен турнир во Ст…