Дома Македонски спорт Мак ракомет Валентина Радуловиќ ќе биде нов тренер на ЖРК Скопје

Валентина Радуловиќ ќе биде нов тренер на ЖРК Скопје

Македонската ракометна легенда Валентина Радуловиќ наредната сезона ќе биде тренер на ЖРК Скопје.

ЖРК Скопје ќе игра во најсилната домашна конкуренција, а на клупата ќе биде Радуловиќ на која ќе и помагаат уште Андријана Будимир и Ања Алтхаус.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Во минатиот период таа го водеше Шампион, додека како активна ракометарка настапуваше за тимовите на Кометал Ѓорче Петров, Кабран Амбалажа, Хипо и Шлагалсе.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Познати противниците на Вардар во Лигата на Европа

Eкипата на Вардар ги доби противниците за групната фаза од Лигата на Европа каде што црвен…