Дома Фудбал Англија Валверде: Гвардиола е најдобриот тренер во светот!

Валверде: Гвардиола е најдобриот тренер во светот!

0

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде нема сомнеж дека менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардила е најдобриот тренер во светот.

Валверде е на добар пат да го повтори успехот на Гвардиола и оваа сезона целта на Каталонците е тројната круна.

„Според мене, најдобар тренер во светот е Гвардиола, без никаков сомнеж. Без разлика што испадна во Лигата на шампионите, неговите идеи и замисли се најдобри во светот на фудбалот“, изјави Валверде, а потоа зборуваше за неговиот следен ривал во ЛШ, тимот на Ливерпул.

„Ливерпул е премногу силен ривал, тие имаат напад кој има огромен потенцијал. Минатата година играа во финалето, а оваа сезона играат на високо ниво и покажуваат константност. Исто така, се борат и за Премиер лигата. Овој двомеч ќе биде атрактивен за сите фудбалски фанови, свесни сме дека ќе ни биде претешко“, истакна тренерот на Каталонците.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Роналдо потврди дека преговарал: Ова е супер тимот од играчи до кои Венгер бил блиску да ги доведе (ФОТО)

Кристиано Роналдо откри дека бил блиску до трансфер во Арсенал летото 2003 година. Роналдо…