Дома Останати Ваков резултат не се памети: Португалија победи 65:0

Ваков резултат не се памети: Португалија победи 65:0

Репрезентацијата во футсал на Португалија забележа неверојатна победа на Светското првенство во рамки на Универзитетските игри.

Во натпреварот против Обединетите Арапски Емирати португалските футсалци славеа победа со неверојатни 65:0. Историскиот резултат беше најавен уште по првото полувреме во кое постигна 32 гола.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Оваа победа е највисоката на Универзитетските игри и втора според Гинисовата книга на рекорди вопшто во футсалот.

Во редовите на Португалија Родриго Лемос и Самуел Маркез беа стрелци на девет погодоци, седум постигна Мореира, а по шест Оливеира, Фреире и Мореира…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Медиумите по потписот го потсетија Ракитиќ на изјава до 2006 година

Хрватскиот ветеран Иван Ракитиќ и официјално беше претставен како нов фудбалер на Хајдук о…