Дома Видео Вакво нешто ретко се гледа: Соиграч на Талески го постигна најсмешниот ракометен гол за 2023 година 🎥

Вакво нешто ретко се гледа: Соиграч на Талески го постигна најсмешниот ракометен гол за 2023 година 🎥

Во натпреварот од Европската лига на ЕХФ, Рајн Некар славеше против Бенфика со 36:35, а соиграч на македонскиот репрезентативец, Филип Талески на оваа средба го постигна најчудниот гол во 2023.

Се играше 11. минута кога Мигел Санчез Мигалјон од еден контранапад ја погоди гредата, топката се одби високо над него за по враќањето назад да го удри во глава и да заврши во мрежата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Вознемирувачко видео: Тешка повреда на македонски фудбалер во Азербејџан 🎥

Maкедонскиот фудбалер, Кристијан Велиновски кој настапува во екипата на Сумгаит од Азербеј…