Дома Фудбал Германија Вакво нешто не се гледа секој ден: Борусија Дортмунд уште еднаш докажа дека е голем клуб! (ФОТО)

Вакво нешто не се гледа секој ден: Борусија Дортмунд уште еднаш докажа дека е голем клуб! (ФОТО)

0
borusija

Седум дена после гостувањето во Дортмунд на навивачот на Бриж кој патуваше во Германија му стигна пакет кој уште еднаш ја докажува големината на Борусија Дортмунд.

Борусија Дортмунд вчера реагираше на веста на повредата на Невен Суботиќ и испрати порака до својот поранешен фудбалер, но приказната од Белгија е уште поголем доказ за големината на „милионерите“.

Минатата недела на „Вестфален“ гостуваше Клуб Бриж. Натпреварот беше завршен без победник, а навивачка на овој клуб си заминала дома разочарана бидејќи на стадионот го изгубила својот Ајфон.

Веднаш после доаѓањето во својот дом, таткото Клер Саим го блокирал телефонот и испратил порака дека е изгубен со податоци да го контактираат ако добијат некакви информации.


Следете го Sportski.mk и на


Трудот се исплател. Една недела после натпреварот во Дортмунд во неговото поштенско сандаче се најде пакект со црно-жолта боја на кој беше грбот на Борусија Дортмунд.

Борусија изгубениот телефон преку пошта го испратила во Белгија и им се заблагодариле на посетата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Видео: Арсенал рутински, Адеми и Динамо супериорно!

Арсенал без поголеми проблеми ја анулира предноста на БАТЕ Борисов од првиот меч и со побе…