Дома Останати Тенис Вака изгледа кога Ѓоковиќ е тренер на Надал и Федерер

Вака изгледа кога Ѓоковиќ е тренер на Надал и Федерер

Федерер и Надал вчера играа во двојки против Френсис Тиафо и Џек Скок иако се беше во знакот на простувањето на Федерер од професионалното играње тенис, сепак и во двата табори се посакуваше победата.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Така во еден момент камерите снимија како Ѓоковиќ е во улога на тренер на своите долгогодишни ривали.

„Не знам момци што чувствувате вие, но мислам дека треба да играте на Тиафо и да направите поголем притисок врз него. Секоја топка нека биде упатена на негова страна“, зборуваше Ѓоковиќ.

Со овој совет на Ѓоковиќ Федерер веднаш се сложи, додека Надал побара дополнително објаснување зошто смета така.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Ѓорческа до полуфинале во Грција, Калин во Шпанија запрен во четвртфиналето

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Калин Ивановски …