Дома Останати Тенис Буцкото од фотографијата денес е еден од најпознатите тенисери во светот

Буцкото од фотографијата денес е еден од најпознатите тенисери во светот

Некои спортисти е навистина да ги препознаеме по нивните фотографии од детството.

Еден од нив е австралискиот тенисер Ник Кирјос. Тенисерот од Австралија денес е спортски граден и важи за од најпознатите, но и најконтроверзните тенисери во светот.

Како што може да се види на фотографијата тој многу се од детството до денес.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Официјално: Прв пат после Втора светска војна одложен е Вимблдон

Тоа што се најавуваше во изминатите денови денес доби и официјална потврда – одложен е тре…