Дома Трансфер зона Брозовиќ се враќа во Европа

Брозовиќ се враќа во Европа

Марсело Брозовиќ ова лето го напушти Интер и реши кариерата да ја продолжи во Саудиска Арабија во дресот на Ал Наср.

31-годишниот играч за врска сака да се врати во Европа, за да има одлична форма за Европското првество, а силен интерес за него покажува Галатсарај.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Турскиот клуб го сака Хрватот во јануари на позајмица до крајот на сезоната, а Брозовиќ е заинтересиран за преселба во Турција.

Сега останува да видиме дали Ал Наср е спремен да го пушти Хрватот на позајмица во јануари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Астон Вила за 45 милиони договори одлично засилување

Јан Матсен е нов фудбалер на Астон Вила. Левоногиот фудбалер ги договорил сите услови со к…