Дома Видео Бразилец во Албанија постигна спектакуларен гол 🎥

Бразилец во Албанија постигна спектакуларен гол 🎥

Бразилскиот фудбалер, Фернандо Мадеирош кој настапува за Егнатија од Албанија постигна спектакуларен гол кој сигурно може да конкурира за гол на годината.

Мадеирош не дозволи топката да падне откако ја прими, си ја поткрена за волеј, шутираше и спектакуларно погоди. Гол со кој потсети на неговиот славен сонародник, Роберто Карлос…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Неверојатна реакција: Во дел од секундата избегна страшен судир 🎥

Исак Хаџар, возач од Формула 2 на слободните тренинзи во Монако се истакна со реакција кој…