Дома Видео Бразилец во Албанија постигна спектакуларен гол 🎥

Бразилец во Албанија постигна спектакуларен гол 🎥


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Бразилскиот фудбалер, Фернандо Мадеирош кој настапува за Егнатија од Албанија постигна спектакуларен гол кој сигурно може да конкурира за гол на годината.

Мадеирош не дозволи топката да падне откако ја прими, си ја поткрена за волеј, шутираше и спектакуларно погоди. Гол со кој потсети на неговиот славен сонародник, Роберто Карлос…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Oсимен е лут и на соиграчите во Наполи: Помина покрај нив и одби да се поздрави 🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Ситуацијата помеѓу Ви…