Дома Видео Борусија Дортмунд со специјално видео му се заблагодари на Халанд 🎥

Борусија Дортмунд со специјално видео му се заблагодари на Халанд 🎥

Maнчестер Сити денес го потврди трансферот на Ерлинг Халанд.

Од поодамна беше познато дека Халанд се сели во Сити, меѓутоа се чекаше потписот на Норвежанецот, тој се случи денес – на ист ден на кој потпиша и неговиот татко за Сити пред 22 години.

После потписот на Халанд за Сити поранешниот клуб на Норвежанецот, Борусија Дортмунд му се заблагодари со специјално видео и му посака среќа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Ново шоу на Кирјос – ги „плукна“ навивачите 🎥

Ник Кирјос често пати знае да направи шоу на своите мечеви, така беше и во неговиот денеше…