Дома Македонски спорт Борко реагираше на изјавата на Шилегов за ФК Вардар: Брука! (ФОТО)

Борко реагираше на изјавата на Шилегов за ФК Вардар: Брука! (ФОТО)

Вчера градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов во ТВ дуелот со Владимир Нелоски во еден момент зборуваше за ситуацијата со Вардар (повеќе за ова тука).

„Во овој момент од она што јас го знам фудбалскиот клуб Вардар, односно сопственикот Сергеј Самсоненко е должен над 2 милиони евра. Што неисплатени плати, акотациии…Секој добар совет што ќе значи влез на 2 милиони евра во касата на Вардар јас ќе го прифатам. Ако вие имате начин како да му се помогне на Самсоненко да му се дадат 2 милиони евра да го спасиме Вардар јас сум прв. Еве најдете 2 милиони евра да му помогнеме на Вардар“, одговори Шилегов на прашањето на Нелоски.

По овој одговор реакција на социјалните мрежи имаше македонскиот репрезентативен голман, Борко Ристовски.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Несторовски: Имав понуда од Црвена Звезда, но…

Македонскиот репрезентативец и член на Удинезе, Илија Несторовски за српските медиуми откр…