Дома Топ вести „Бомба“: Реал Мадрид тргнува по Бернардо Силва

„Бомба“: Реал Мадрид тргнува по Бернардо Силва

Шпанските медиуми пренесуваат дека сепак постои можност Бернардо Силва ова лето да се пресели во Реал Мадрид.

Барселона минатото лето силно го посакуваше Португалецот, но немаше финансиска моќ да го реализира трансферот, а Бернардо Силва стави потпис на нов договор.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


29-годишниот Португалец се уште сака да ја промени средината, а Реал Мадрид е спремен да ја искористи таквата ситуација.

Португалецот е трансферна цел и на Барселона, но „кралевите“ се надеваат дека можат да излезат како победници и во оваа трка и се спремни да понудат 80 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Анчелоти и Реал воодушевени: Ѓулер има неверојатна статистика

Турскиот фудбалер, Арда Ѓулер долго време чекаше вистинска шанса во Реал, но во завршницат…