Дома Топ вести „Бомба“: Реал го сака промашувањето на Челзи

„Бомба“: Реал го сака промашувањето на Челзи

Реал Мадрид спрема изненадувачки трансфер во зимскиот преоден рок, пренесуваат англиските медиуми.

Реал е во потрага по лев бек, а најновото име на списокот на „кралевите“ е играчот на Челзи, Марк Кукуреља.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Кукуреља за неверојатни 70 милиони пристигна во Челзи, но не ги оправда очекувањата и се покажа како големо промашување.

„Сините“ сакаат да слушнат понуди и го ставија на продажба, а Реал сака во јануари да го доведе на позајмица.

Шпанецот има големо искуство во Примера, па Реал верува дека добро ќе се вклопи во тимот и го сака на позајмица со право на откуп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Колку заработил најдобриот македонски тенисер во 2023 година?

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски во моментов е на 308. место на АТП-листата, …