Дома Трансфер зона „Бомба“: Перишиќ се договори со Челзи

„Бомба“: Перишиќ се договори со Челзи

Како што пренесуваат италијанските медиуми, Иван Перишиќ од следната сезона нема да го носи дресот на Интер.

Договорот на Перишиќ со Интер истекува на крајот на сезоната, а „нероаѕурите“ неодамна му понудија нов двегодишен договор.

Перишиќ после финалето на Купот испрати порака до раководството и истакна дека со важни фудбалери како него не требало да го чекаат последниот момент за нов договор.

„Калчомеркато“ пренесува дека Перишиќ веќе има договор со Челзи и ќе се пресели на „Стенфорд Бриџ“ на крајот на сезоната.

Детали од договорот не се познати се уште, но Хрватот од следната сезона ќе игра во Премиер лигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Јонг го одбил Манчестер Јунајтед – сака да игра во Лигата на шампионите

Новиот тренер на Манчестер јунајтед, Ерик Тен Хаг пред себе ма тешка задача да го врати ти…