Дома Македонски спорт БОМБА: Арсенал испратил понуда за Барди!

БОМБА: Арсенал испратил понуда за Барди!

Македонскиот репрезентативец Енис Барди игра во одлична форма и веќе на два натпревари во низа за Леванте се запишува во листата на стрелците и неговите настапи не поминуваат незабелажано кај големите европските клубови.

Во текот на вчерашниот шпанските медиуми објавија дека Арсенал покажал интерес за ангажман на Барди. Не само што покажал интерес „Онде Спорт“ тврди дека „топџиите“ веќе и испратиле понуда.

Бројки и суми во овој момент не се откриени, па ќе видиме дали таа понуда ако навистина ја има ќе биде прифатлива за клубот од Ла Лига.

Покрај Арсенал со името на Барди медиумите ги поврзуваат италијанска Фиорентина и германски Франкфурт.

Ќе потсетиме во редовите на Леванте Барди игра од 2017 година кога дојде Ујпешт за 1.5 милиони евра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Се редат познати имиња кои се поврзуваат со Беневенто

Беневенто од следната сезона повторно ќе игра во Серија А откако на убедлив начин обезбеди…