Дома Трансфер зона Бока му спрема спектакуларен пречек на Де Роси на култната „Бонбоњера“

Бока му спрема спектакуларен пречек на Де Роси на култната „Бонбоњера“

Де Роси ја напушти и Рома и сега на големо се пишува дека ќе се пресели во Аргентина во редовите на Бока Јуниорс.

Рома е единствениот клуб за кој Де Роси настпауваше, но раководството не му понуди продолжување на соработката. Се најавуваше дека 35 годишниот Де Роси ќе стави крај на кариерата, но тоа нема да се случи.

Де Роси ќе се пресели во Бока Јуниорс, култниот аргентински клуб кој на европскиот фудбал му даде бројни големи фудбалери.

Римскиот „гладијатор“ како што пишува „Газета“ во наредните 48 часа би требало да пристигне, а помеѓу навивачите на Бока владее еуфорија пораи овој трансфер. Аргентинските медиуми и друштвените мрежи се преполни со монтажи од италијанскиот репрезентативец во дресот на Бока со број 16.

Поради тоа во клубот сериозно размислуваа за спектуларно претставување на Де Роси на „Бонбоњеа“ која ќе биде отворена за навивачите, нешто што вообичаено за поголемите европски клубови кога пристигнува големо име.

Ќе биде навистина интересно да се гледа Де Роси во познатото „Суперкласико“ против Ривер.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Напаѓачот на Ливерпул се сели во Астон Вила

Напаѓачот на Ливерпул, Дивок Ориги може да ја продолжи кариерата во Астон Вила, пренесуваа…