Дома Останати Кошарка Богдановиќ за Дончиќ: Ау, брате што правиш!

Богдановиќ за Дончиќ: Ау, брате што правиш!

Лука Дончиќ одигра фантастично деби на Олимписките игри во победата на неговата Словенија против Аргентина.

Дончиќ постигна 48 поени, запиша 11 скока и подели 5 асистенции.

По ваквиот настап на Словенецот пофалби пристигнуваат од сите страни.

Еден од оние кои беа воодушевени од неговиот настап е и НБА кошаркарот на Атланта Хокс, Богдан Богдановиќ.

„Ау, брате, што правиш“, порача Богдановиќ преку социјалните мрежи.

СИТЕ 48 ПОЕНИ НА ДОНЧИЌ ПРОТИВ АРГЕНТИНА

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Победа на Далас и трипл-дабл на Дончиќ за историја 🎥

Изминатата вечер во НБА лигата се одиграа повеќе натпревари, а во центарот на вниманието с…