Дома Фудбал Англија Блиску беше: Мудрик можеше да го реши дербито со Ливерпул! 🎥

Блиску беше: Мудрик можеше да го реши дербито со Ливерпул! 🎥


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Mихаило Мудрик денес дебитираше за Челзи во дербито против Ливерпул и можеше да постигне гол уште во првите десетина минути на теренот.

Новајлијата во дресот на „Сините“ по една одлична акција можеше да постигне убав погодок.

Откако имаше неколку дриблинзи во шеснаесетникот на Ливерпул шутираше со лева нога, но топката заврши покрај голот на Алисон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Познати датумите на двете Ел Класико во Купот

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Шпанската фудбалска федерација денес ги одре…