Дома Останати Блахович го победи Адесања и ја одбрани титулата 🎥

Блахович го победи Адесања и ја одбрани титулата 🎥

Јан Блахович во изминатата вечер го задржа шампионскиот појас во полутешка категорија во УФЦ, тој со едногласна одлука на судиите го победи Исраел Адесања.

Полјакот доминираше во сите рунди, па на крајот и заслужено беше прогласен за победник. За Адесања кој е шампион во средна категорија ова беше прв пораз во кариерата. После борбата порача дека ќе се врати во неговата природна категорија.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


„Не ми беше страв кога Блахович беше над мене, верував дека можам да победам. Сега се враќам во средна категорија каде што ќе продолжам со доминацијата“, изјави по поразот Адесања.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Врескаше и плачеше од болка: Атлетичарка падна од пет метри и заработи страшна повреда 🎥

Ужасна сцена беше видена на Светското првенство атлетко во Глазгов. Француската натпревару…