Дома Македонски спорт Мак фудбал Битола слави, трофејот „Под Тумбе Кафе“!

Битола слави, трофејот „Под Тумбе Кафе“!

0

Денеска со почеток во 17 часот се одигра финалето од македонскиот куп помеѓу екипите на Шкендија и Пелистер.

Во натпревар во кој свои шанси имаа и двете екипина Пелистер славеше, после подоброто изведување на пенали.

После првото полувреме мрежите мируваа. Во вториот дел, поради недоличното скандирање на навивачите имаше прекин од десетина минути. Веднаш после прекинот екипата на Пелистер создаде фантастична шанса, да погоди преку Илијоски но голманот Захов беше на висина задачата.

Битолчани повторно преку Илијоски имаа одлична можност овој пат во првото продолжение, но сепак напаѓачот не реализираше. Шкендија се закануваше преку Хасани, сепак погодоци немаше.

После пенал серијата, се радуваа битолчани.

 

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Мак фудбал

Проверете

Нов голем скок: Македонија напредуваше 9 места на ФИФА листата

Македонската фудбалска репрезентација напредуваше за нови девет позиции на рангирањето на …