Дома Фудбал Бизарна сцена во Шпанија: Голман се правеше паметен, па беше виновник за примениот гол

Бизарна сцена во Шпанија: Голман се правеше паметен, па беше виновник за примениот гол

Луди сцени во плеј-офот за влез во вторта лига на Шпанија, Малага постигна гол гротив Настик со две топки на теренот, гостите сака да се прават паметни, но финтата не им помина кај судијата.

Малага и Настик е едно од двете финалиња за влез во втората лига на Шпанија, а синоќешниот прв натпревар донесе луди сцени.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Во финишот на првиот дел, домаќините добија корнер и додека се подготвуваа да го изведат, гостинскиот фудбалер Алан Годој, тргна да исфрли една топка која стоеше во шеснаесетникот.

И наместо да го стори тоа што е можно побрзо и да се врати во позиција да брани, тој реши да се прави паметен, ја врати топката назад во теренот, во исто време кога беше изведен корнерот по кој Роберто Фернандез ја затресе мрежата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Лапорта: Сега конечно сме во ситуација да делуваме на трансфер пазарот

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека во Ханси Флик ја гледа вистинската личн…