Дома Трансфер зона Беше желба на Мурињо, се сели во Фулам за 10 милиони

Беше желба на Мурињо, се сели во Фулам за 10 милиони


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Плејмејкерот на Торино и српски репрезентативец, Саша Лукиќ кариерата ќе ја продолжи во Премиер лигата во дресот на Фулам.

Лукиќ игра одлична сезона и го привлече вниманието на многу клубови, а беше голема желба на Жозе Мурињо кој сакаше да го доведе во Рома.

„Волчицата“ важеше како фаворит за неговиот потпис, но во трката се вклучи Фулам, кој на крајот излезе како победник и го доби неговиот потпис.

Лукиќ утре ќе пристигне во Лондон на лекарски прегледи, а Фулам за неговиот потпис ќе плати 10 милиони евра.

Коментари
  • Фулам ја „краде“ големата желба на Мурињо

    Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Рома и Фула…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Миланско дерби за новиот италијански репрезентативец

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Миланските …