Дома Видео Беше возбудливо на трибините: Ремито со Англија од навивачки агол 🎥

Беше возбудливо на трибините: Ремито со Англија од навивачки агол 🎥

Maкедонската фудбалска репрезентација вчера ремизираше против Англија во Скопје, а на полните трибини на Арената секако беше интересно.

Македонија водеше на полувреме, иако Англија имаше иницијатива, па така секако беше интересно и возбудливо за навивачите. Англичаните на крајот во вториот дел постигнаа гол за 1:1. Мрежата на Димитриевски се тресеше и уште еднаш, но тој гол на Грилиш во 46. минута беше поништен поради офсајд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Манчестер Сити ослабен гостува во Белград

Maнчестер Сити ја прекина низата на неуспеси и така со не толку добра игра го победи Лутон…