Дома Видео Бесниот Гасперини со сендвичи гаѓаше навивачи на Милан 🎥

Бесниот Гасперини со сендвичи гаѓаше навивачи на Милан 🎥

Италијанскиот стратег на Аталанта, искусниот Џампјеро Гасперини е во центарот на јавноста на „чизмата“ поради инцидент кој се случи по натпреварот помеѓу Милан и Аталанта во кој „росонерите“ славеа со 2:0.

Имено, на социјалните мрежи се појави видео на кое може да се види како Гасперини по расправија со еден навивач на Милан фрлил со сендвич кон него.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Манчестер Јунајтед одлучи да го отпушти Тен Хаг

Манчстер Јунајтед на крајот на сезоната ќе го откупшти тренер Ерик Тен Хаг, тврдат медиуми…