Дома Фудбал Англија Бернардо Силва ќе има специјална клаузула во новвит договор

Бернардо Силва ќе има специјална клаузула во новвит договор

Барнардо Силва донесе конечна одлука и стави крај на сите шпекулации околу неговата иднина.

Португалецот иако цело лето имаше желба да направи трансфер, сепак на крајот се согласи да стави потпис на нов договор со Манчестер Сити.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Бернардо Силва до крајот на неделата ќе стави потпис на нов договор до 2026 година.

Меѓутоа, во договорот ќе има специјална клаузула. Имено, Португалецот уште следното лето ќе може да го напушти клубот за 50 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Пиоли: Одиме да ја освоиме Лига Европа

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, вели дека неговите играчи и натаму се во трка да го осво…