Дома Трансфер зона Бернардески ги шокира сите со изборот на нов клуб

Бернардески ги шокира сите со изборот на нов клуб

Италијанскиот репрезентативец Федерико Бернардески е слободен агент откако му заврши договорот со Јувентус на крајот од сезоната.

Бернардески во 5-те сезони кои ги мина во Јувентус, не ги оправда вложените 40 милиони евра во неговиот трансфер и заминува како слободен агент.

Италијанецот нема многу понуди и сериозно ја разгледува можноста да се пресели во МЛС лигата во дресот на Торонто.

Торонто го доведе неговиот сонародник Лоренцо Инсиње и испрати понуда за 3-годишен договор до Бернардески.

До овој момент понудата на Торонто е најдобра финансиски, па Бернардески е спремен да ја прифати и со 28 години да ја напушти Европа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Икарди поради Ванда не може да најде нов клуб?

Mауро Икарди нема баш некое лето кое ќе го памети. Аргентинскиот репрезентативец е „вишок“…