Дома Фудбал Останато Бензема го избра неговиот идеален тим и не најде место за Меси и Роналдо

Бензема го избра неговиот идеален тим и не најде место за Меси и Роналдо

Францускиот напаѓач кој го носи дресот на Ал-Итихад го состави идеалниот тим и во него немаше место за Лионел Меси и Кристијано Роналдо.

Посебно интересно е што Роналдо не доби место во тимот на Французинот иако заедно долги години со успех го носеа дресот на Реал Мадрид.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


На голот во тимот на Бензема е Мануел Нојер, а во одбраната се Дани Алвес, Серхио Рамос, Пепе и Марсело.

Потоа во средниот ред се одлучи за негови тројца сонародници Пол Погба, Клод Макелеле и Зинедин Зидан.

Местата во нападот ги резервираше за себе и Роналдо, а како плејмејкер се одлучи за Роналдињо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ибрахимовиќ го избра новиот тренер на Милан

Милан на лето сигурно ќе прави тренерска смена, а медиумите на Апенините тврдат дека главн…