Дома Трансфер зона Бензема во недела се простува од Реал, познати деталите од договорот

Бензема во недела се простува од Реал, познати деталите од договорот


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Повеќе нема дилема, Карим Бензема го напушта Реал Мадрид и кариерата ќе ја продолжи во Саудиска Арабија.

Французинот не можеше да ја одбие богатата понуда од Ал Итихад и го информирал Реал Мадрид дека нема да го продолжи договорот.

Бензема е во Реал Мадрид од 2009 година и изгради легендарен статус во Мадрид, а во недела ќе го одигра последниот меч на „Сантиаго Бернабеу“ и ќе се прости од навивачите.

Медиумите пренесоа детали од неговиот договор со Ал Итихад, па Бензема во Саудиска Арабија ќе заработи неверојатни 400 милиони евра за две години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Модриќ може да се пресели во Интер Мајами

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Лука Модриќ о…