Дома Фудбал Италија Бенасер во Милан до 2027 година: Се чувствувам горд

Бенасер во Милан до 2027 година: Се чувствувам горд


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Исмаил Бенасер и официјално ја продолжи соработката со италијанскиот шампион Милан до 2027 година.

Бенасер дојде во Милан во 2019 година и досега има 129, па се промовираше како еден од клучните фудбалери на „росонерите“.

Фудбалерот од средината на теренот ќе заработува по 4.2 милиони евра по сезона плус бонуси и истакна дека е среќен што го продолжил договорот.

„Приказната продолжува. Сум доживеал многу неописливи и незаборавни моменти со овој дрес. Емоции кои би сакале вечно да траат. Се чувствувам горд на идејата да продолжам да ја пишувам историјата на овој прекрасен клуб. Форца Милан. Засекогаш“, истакна Алжирецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

„Монца во следните сезони ќе се бори за Скудето“

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Eкипата на Монца мин…