Дома Трансфер зона Белингам ги одбил Челзи и ПСЖ

Белингам ги одбил Челзи и ПСЖ


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Англиската ѕвезда Џуд Белингам одбил две официјални понуди – од Челзи и ПСЖ, тврди германскиот „Спорт“.

Ѕвездата на Борусија Дортмунд е голема желба на многу европски гиганти, но тој се уште не донел конечна одлука за иднината.

Белингам исто така ја одби понудата за Бортмунд за нов договор со значително повика плата, па јасно е дека ќе ја промени средината на крајот на сезоната.

Белингам го одбил ПСЖ бидејќи не сака да игра во француското првенство, додека на Челзи му кажал НЕ поради нејасната иднина на клубот.

Најсилен интерес за него покажуваат Реал Мадрид, Ливерпул и Манчестер Јунајтед, а Борусија за неговата слобода бара најмалку 100 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ливаковиќ до Адеми: Брате, ако не разбираш што зборуваат таму, врати се назад!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Македонскиот репрезентативец…