Дома Видео Белгиска олимпијка низ солзи: Имав 12 негативни теста и пак ме сметаа за позитивна

Белгиска олимпијка низ солзи: Имав 12 негативни теста и пак ме сметаа за позитивна

Белгиската олимпијка Ким Мејлманс се врати во Олимпиското село и треба да настапи на Зимските олимписки игри, а вчера објави драматично видео на Инстаграм.

Таа низ солзи раскажува дкеа имала 12 негативни тестови, но и покрај тоа кога пристигнала во Кина морала да оди во изолација.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


„Мислев дека ќе ме пуштат во Олимпиското село. На пат до селото Итната помош замина на друго место, каде што морам да останам седум дена со два ПЦР-тестови дневно и без контакт со никого. Оставена сум сама. Имав корона минатиот месец, па поради тоа пропуштив две трки од Светскиот куп. Во последните две недели направив 12 тестови, кои беа негативни, но сега ме сметаат пак за позитивна“, зборува Мејлеманс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Дончиќ дели и „банани“: Го „залепи“ најдобриот играч на Оклахома 🎥

Екипата на Далас Маверикс изминатата вечер славеше победа против Охлахома и така дојде до …