Дома Фудбал Англија Бекот на Манчестер сити им „фаќа“ сеир на Меси и Роналдо: Подобар сум од вас

Бекот на Манчестер сити им „фаќа“ сеир на Меси и Роналдо: Подобар сум од вас

0
walker

Манчестер Сити славеше на својот стадион против нисколигашот Бартон во рамките од полуфиналето во Лига Купот.

„Граѓаните“ славеа победа со резултат 9:0, а еден од стрелците на натпреварот беше Кајл Вокер.

После натпреварот англискиот репрезентативец го објави својот погодок на Инстаграм со урнебесен коментар.

„Голови во 2019: Вокер 1, Роналдо“


Следете го Sportski.mk и на


„Голови во Лига Купот: Вокер 1, Меси 0“

„Крај на расправата“, стои во објавата на фудбалерот на Манчестер Сити.

 

View this post on Instagram

 

Goals in 2019: Walker: 1 Ronaldo: 0 Goals in Carabao Cup: Walker: 1 Messi: 0 End of discussion?

A post shared by Kyle Walker (@kylewalker2) on

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Видео: Легендите на Ливерпул и Милан играа на „Енфилд“, Жерард и Пирло како во најдобрите денови!

Денес на „Енфилд“ беше одигран хуманитарен натпревар помеѓу легендите на двата европски ги…