Дома Фудбал Барселона ја чека пеколен распоред во Ла Лига!

Барселона ја чека пеколен распоред во Ла Лига!

Барселона изминатиот викенд успеа на свој терен да го победи Леванте со 3:0 и тоа до некаде ја симири ситуацијата помеѓу навивачите.

Пред натпреварот против Леванте тимот не беше во добра форма и гласно се бараше, а шпанските медиуми и големо најавуваа дека Куман ќе добие отказ. Со добрата игра против Леванте ситуацијата малку се смири. Но, сега следи еден период на тешки натпревари.

Утре Барса ќе игра против Бенфика во Лигата на шампионите, а потоа ја чека навистина пеколен распоред. Барселона прво за викендот ќе гостува на Атлетико Мадрид. Потоа следи репрезентативна пауза.

По репрезентативната пауза Каталонците ќе ја пречекаат Валенсија, па Динамо во Лигата на шампионите. По средбата со хрватскиот тим Барса ја чека „Ел Класико“ против Реал Мадрид на 24. Октомври.

За Куман ова можеби ќе биде и клучен период, ако се суди по играта пред Леванте тешко дека може да го дочека послесниот распоред кој следи во ноември.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Покетино: Ќе видиме дали Меси ќе игра против Лил

Во рамките од 12. коло во француското фудбалско првенство силите ќе ги одмерат ПСЖ и актуе…