Дома Трансфер зона Барселона тргнува по дефанзивец на Лацио

Барселона тргнува по дефанзивец на Лацио

Италијанските медиуми пренесуваат дека Барселона е силно заинтресирана за дефанзивецот на Лацио, Фeлипе Луис.

Каталонците внимателно ги гледале настапите на 22-годишниот дефанзивец во Серија А. Скаутите на Барселона се задоволни од неговите партии и клубот спрема понуда ова лето.

Договорот на Фелипе Луис истекува 2022 година, но Лацио сака да го задржи и сигурно ќе му понуди нов договор.

Сепак, играчот тешко дека би можел да ја одбие понудата на Барселона, која е спремна да плати 25 милиони евра за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Солскјер спреми богата понуда за Грилиш

Примарна цел на Манчестер Јунајтед во летниот преоден рок ќе биде капитенот на Астон Вила,…